Podsumowanie 28. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

28. kolejka spotkań, która była rozgrywana w miniony weekend, była ważna dla drużyn, które walczą jeszcze zarówno o mistrzostwo ligi, jak i o utrzymanie w niej. Swoje mecze wygrały liderująca Pogoń II Siedlce oraz zajmująca drugie miejsce drużyna Wektry Zbuczyn. Obie ekipy wciąż dzieli tylko 3 punkty różnicy na 2 kolejki przed zakończeniem sezonu.

Z matematycznymi szansami na utrzymanie w lidze okręgowej do swojego meczu przystępowała drużyna Promnika Gończyce, która podejmowała na własnym terenie piłkarzy z Gołąbka. Mecz dla Promnika rozpoczął się bardzo dobrze. Pomimo tego, że już w pierwszych minutach nie wykorzystał on doskonałej okazji do zdobycia gola, to już w 6. minucie Dawid Kasperczyk nie spudłował i dał swojemu zespołowi prowadzenie 1:0. Niestety, Gołąbek szybko się otrząsnął i po następnym kontrataku doprowadził do remisu 1:1, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Waszczuk. W 19. minucie było już 1:2 po tym, jak kolejnego gola dla przyjezdnych zdobył Michał Sulej.

Drużyna z Gończyc w kolejnych fragmentach meczu stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji bramkowych, których nie była jednak w stanie sfinalizować zdobyciem goli. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:3, bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Szymon Skóra zdobył trzecią bramkę dla gości.

1:1
(0:1)
Mikulski Filip 63'
43' Pietrzak Wojciech
1:1
(1:0)
Stanisławowski Kamil 6'
88' Matak Dawid
Szeląg Radosław 70'
4' Toczyski Jacek
Zawistowski Michał 54' (k)
22' Kryczka Szymon
38' Licbarski Michał
65' Gałkowski Jakub
89' Stodulski Albert
90'+1 Grzyb Damian
0:4
(0:2)
Wektra Zbuczy
3' Bobryk Jakub
32' Wereszczyński Michał
49' Wereszczyński Michał
67' Klewek Paweł
Promnik Gończyce
1:3
(1:2)
Kasperczyk Dawid 6'
8' Waszczuk Sebastian
19' Sulej Michał
90'+3 Skóra Szymon
Podlasie II Sokołów Podlaski
2:5
(2:1)
Jezierski Aleksander 16'
Leszczyński Piotr 28'
5' Jonczak Wojciech
50' Jonczak Wojciech
56' Jonczak Wojciech