Podsumowanie 29. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Mamy za sobą przedostatnią już kolejkę spotkań obecnego sezonu piłkarskiego i znamy prawie wszystkie rozstrzygnięcia, poza tym najważniejszym. Dopiero 30. kolejka spotkań zdecyduje o tym, która z drużyn zdobędzie tytuł mistrza ligi i wywalczy bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a która będzie walczyła w barażach o tę promocję. Rywalizują ze sobą Pogoń II Siedlce i Wektra Zbuczyn.

Walcząca o mistrzostwo ligi drużyna Wektry Zbuczyn podejmowała w piątkowy wieczór pogodzoną już ze spadkiem ekipę Kolektywu Oleśnica. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa i plan ku osiągnięciu tego celu zaczęli szybko realizować. Wynik meczu na 1:0 otworzył w 12. minucie Paweł Klewek, po czym swój popis strzelecki rozpoczął Jakub Bobryk. Piłkarz drużyny ze Zbuczyna w pierwszej połowie meczu zdobył 3 gole, na co rywale zdołali odpowiedzieć tylko raz za sprawą Michała Lewandowskiego, który na listę strzelców wpisał się w 24. minucie.

Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko podwyższyli prowadzenie na 5:1 po trafieniu Miłosza Lubelskiego w 55. minucie. Ze zdobywania goli nie zamierzał także rezygnować Bobryk i w tej części meczu dołożył kolejne 3 bramki, zapisując ich na swoim koncie w całym spotkaniu łącznie 6! Drużyna Wektry wygrała ostatecznie 9:2 i o losach mistrzostwa ligi przesądzą mecze ostatniej kolejki. Kluczowe będą w niej wyniki spotkań z udziałem Wektry Zbuczyn i Pogoni II Siedlce.

Jasiński Przemysław 84'
24' Lewandowski Michał
61' Karpiniuk Karol
Klimek Patryk 24'
28' Kuć Marcin
86' Witan Bartosz
Kowalski Szymon 88'
44' Niewiadomski Sylwester
74' Niewiadomski Sylwester