Podsumowanie 1. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2024/25

Za nami 1. kolejka spotkań rozpoczętego sezonu piłkarskiego 2024/25 w siedleckiej lidze okręgowej. Z pewnością nie zawiodła ona kibiców pod względem liczby goli - padło ich łącznie 36. Zdecydowanie mniej zadowoleni mogą być natomiast piłkarze drużyn z powiatu garwolińskiego, bowiem wszystkie one przegrały swoje inauguracyjne mecze.

Orzeł Unin w minioną sobotę podejmował na własnym terenie drugą drużynę Mazovii Mińsk Mazowiecki. Goście rozprawili się dosyć gładko z podopiecznymi trenera Rafała Głąbickiego i po dwóch golach Bartosza Malesy oraz trafieniach Daniela Smugi i Szymona Gójskiego wygrali 4:0.

Sęp Żelechów stoczył dosyć wyrównany bój ze spadkowiczem z V ligi, drużyną Płomień Dębe Wielkie. Niestety, proste błędy sprawiły, że nieco bardziej doświadczony rywal żelechowiaków był w stanie skutecznie je wykorzystać i zapewnić sobie zwycięstwo 3:1.

Hutnik Huta Czechy wybrał się na wyjazd do Siennicy i tam stoczył zacięty bój z miejscowym Fenixem. Ostatecznie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, po tym jak w drugiej połowie bramki zdobyli Konrad Pawlak i Dariusz Osica.

Zrywowi Sobolew przyszło zmierzyć się w pierwszym meczu z wicemistrzem ligi z ubiegłego sezonu, drużyną Wektry Zbuczyn. Pierwsza połowa tego starcia zakończyła się remisem 2:2, jednak w drugiej zdecydowanie skuteczniejsi byli już zbuczynianie. W tej części spotkania na 3 gole gości Zryw był w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką autorstwa Przemysława Komara i ostatecznie musiał pogodzić się z przegraną 3:5.

Pawlik Kacper 44'
64'
0:4
(0:2)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
18' Malesa Bartosz
29' Smuga Daniel
75' Gójski Szymon
86' Malesa Bartosz
Dębowski Maksymilian 67'
34' Malesa Mateusz
68' Malesa Mateusz (k)
90'+4 Przewłocki Marcin
Naprzód Skórzec
0:3
(0:1)
29' Niciporuk Paweł
53' Chmielnicki Mateusz
81' Chraszcz Cezary
Grodzisk Krzymosze
1:6
(0:3)
Podlasie II Sokołów Podlaski
Michalak Jarosław 75'
3' Buczyński Paweł
30' Buczyński Paweł
40' Jezierski Aleksander
49' Jezierski Aleksander
62' Jezierski Aleksander
78' Matwiejczuk Jakub
Komar Przemysław 58'
26' Bobryk Jakub
39' Michalak Emil
48' Karczmarek Bartosz