Podsumowanie 2. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2024/25

Druga kolejka spotkań w obecnym sezonie już za nami i jak dotąd dosyć dosyć słabo radzą sobie drużyny z powiatu garwolińskiego. Sęp Żelechów doznał w rozegranych meczach dwóch porażek, a po jednym punkcie zgromadziły na swoich kontach drużyny Orła Unin oraz Hutnika Huty Czechy. Nieco lepiej wypada Zryw Sobolew, który zanotował jedno zwycięstwo.

Zryw w miniony weekend zmierzył się ze spadkowiczem z V ligi, a była nim drużyna Watry Mrozy. Mrozianie jesienne rozgrywki rozpoczęli od wyjazdowej porażki 1:5 z ULKS Gołąbek. Tym razem mieli atut własnego boiska i mierzyli się z nieco niżej notowanym rywalem jakim był Zryw.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Watry. Już w pierwszej jego minucie Przemysław Komar wyprowadził sobolewian na prowadzenie. Gospodarze pozbierali się w miarę szybko i na przestrzeni dziesięciu minut, począwszy od minuty 18., byli w stanie zdobyć aż 3 gole, co dawało im prowadzenie 3:1. Przewagi tej nie udało im się jednak utrzymać do końca pierwszej połowy, bowiem w jej doliczonym już czasie gry trafienie kontaktowe na 3:2 zaliczył Michał Kazimierak.

To co wydarzyło się na początku drugiej połowy, z pewnością długo zapisze się w pamięci mrozian. Drużyna Zrywu była jeszcze skuteczniejsza niż jej rywal i na przestrzeni zaledwie 6 minut była w stanie zdobyć aż 4 gole, co sprawiło, że wynik 3:2 nagle zmienił się na 3:6! Okazałe zwycięstwo przypieczętował jeszcze w 84. minucie Seweryn Tomaszek, ustalając rezultat spotkania na 3:7. Tym samym Watra musiała pogodzić się z drugą przegraną w obecnym sezonie, a jej aktualny bilans bramkowy to 4:12.

1:1
(0:0)
Bobryk Jakub 74'
90'+3 Winek Filip
2:2
(1:1)
Płomień Dębe Wielkie
Zalewski Arkadiusz 37'
Zalewski Arkadiusz 49'
25' Czajka Piotr
90'+3 Malesa Mateusz
3:7
(3:2)
Kowalczyk Marcin 18'
Kowalczyk Marcin 24'
Kowalczyk Marcin 28'
1' Komar Przemysław
45'+2 Kazimierak Michał
50' Kazimierak Michał
53' Kulik Damian
54' Kazimierak Michał
56'' Kulik Damian
84' Tomaszek Seweryn
2:2
(2:1)
Naprzód Skórzec
Goś Aleksander 13'
Najgrodzki Adam 38'
45'+2 Borkowski Kacper
78' Kafara Mateusz
2:5
(1:3)
Pogoń III Siedlce
Piętka Kacper 29'
Osica Dariusz 54'
7' Klimek Patryk
10' Wołek Szymon
45' Klimek Patryk
83' Olszewski Olivier
90' Olszewski Olivier