Podsumowanie 5. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2024/25

Piąta kolejka spotkań przyniosła ze sobą przetasowania na szczycie tabeli. Pozycję lidera straciła drużyna Mazovii II Mińsk Mazowiecki, która zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z Sępem Żelechów. Potknięcie mińszczan wykorzystali piłkarze z Łosic, którzy rozgromili na własnym terenie MKS Małkinia i przesunęli się na pierwsze miejsce w tabeli.

Drużyna z Łosic podejmowała najsłabszą jak dotąd drużynę naszej ligi czyli MKS Małkinia, która dodatkowo boryka się z problemami kadrowymi. W trzeciej kolejce spotkań małkinianie oddali walkowerem mecz z Sępem, następnie zanotowali przegraną 1:10 z Płomieniem Dębe wielkie, a w miniony weekend jeszcze wyżej zostali rozbici właśnie przez ŁDK. Goście na wyjazd do Łosic udali się w zaledwie dziesięcioosobowym składzie i na skutki tego osłabienia na boisku nie trzeba było długo czekać. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 7:0, a po przerwie dołożyli oni jeszcze 5 goli. Honorowe trafienie dla Małkinii zaliczył w 83. minucie Bartosz Sokołowski i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 12:1.

Sytuacja MKS-u z pewnością jest nieciekawa. Miejmy nadzieję, że trenerowi Rafałowi Marcyniukowi uda się odbudować drużynę i będzie ona w stanie rywalizować w kolejnych meczach rundy jesiennej jak i wiosennej.

Sawtyruk Paweł 80'
83' Sokołowski Bartosz
1:4
(0:2)
Wikiera Piotr 90'+3
42' Wronowski Jacek
44' Gromysz Mateusz
61' Chaieb Rayan
83' Kowalczyk Marcin
(k) Gałkowski Jakub 79'
11'  Smuga Daniel (k)
Naprzód Skórzec
1:5
(1:2)
Borkowski Kacper 18'
16' Bobryk Jakub
20' Zbieć Krystian
61' Wereszczyński Michał
74' Bobryk Jakub
90'+1 Bobryk Jakub
Szczęśniak Bartłomiej 84'
72' Olszewski Olivier