Podsumowanie 16. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Przy zmiennych i często niesprzyjających warunkach pogodowych rozegrana została w miniony weekend 16 kolejka spotkań siedleckiej ligi okręgowej. 6 najwyższej sklasyfikowanych drużyn po rundzie wiosennej zgodnie wygrało swoje mecze i tym razem nie obserwowaliśmy większych przetasowań w ligowej tabeli.

Trzynastą wygraną w obecnym sezonie zanotowała druzyna Pogoni II Siedlce. Podopieczni trenera Damiana Guzka podejmowali na własnym terenie reprezentanta naszego powiatu, drużynę Orła Unin. Wynik spotkania otworzył w 35 minucie Danny Babor i był to jedyny gol jaki padł w pierwszej połowie meczu. W drugiej części spotkania siedlczanie podwyższyli swoje prowadzenie, gdy w 60 minucie do bramki strzeżonej przez Jakuba Kielaka trafił Bartosz Borkowski. Goście co prawda zdołali zdonyć bramkę kontakową za sprawą Mariusza Dróżdża, ale ostatnie słowo należało do lidera tabeli. W 88 minucie wynisk spotkania na 3:1 ustalił Kacper Bogusiewicz.

1:3
(1:1)
Jeleń Bartosz 36'
20' Wdowiak Sebastian
79' Król Hubert
83' Kryczka Szymon
3:2
(0:1)
Podlasie II Sokołów Podlaski
Kowalczyk Mateusz 47'
Górski Marek 69'
Górski Marek 80'
34' Jezierski Aleksander
62' Jezierski Aleksander
Osica Dariusz 88'
25' Toczyński Jacek
38' Karneć Przemysław