Tęcza Stanisławów - Sęp: przegrana po rzutach karnych w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski "Siedlce" 2024/25

Nasza drużyna już na pierwszej rundzie zakończyła swój udział w obecnej edycji Okręgowego Pucharu Polski w grupie siedleckiej. W dniu wczorajszym ulegliśmy na wyjeździe po rzutach karnych reprezentującej A klasę drużynie Tęczy Stanisławów i to nasi rywale awansowali do dalszego etapu tych rozgrywek.

Z drużyną Tęczy ostatni raz zmierzyliśmy się w sezonie 2023/24 i wtedy także rywalizowaliśmy w Okręgowym Pucharze Polski. Tamto wyjazdowe spotkanie zupełnie nie ułożyło się po naszej myśli i ulegliśmy rywalowi 1:6. Tym razem mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej.

Już w 13 minucie Albert Stodulski wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie, wykorzystując podanie od Kuby Gałkowskiego. Stodulski zrewanżował się koledze z zespołu nieco ponad 10 minut później, gdy tym razem to on wyłożył piłkę naszemu napastnikowi, który podwyższył prowadzenie Sępa na 2:0. Dwubramkową przewagę udało się utrzymać do końca pierwszej części meczu.

Z początkiem drugiej połowy trenerzy obu ekip zdecydowali się na znaczne roszady w prowadzonych przez siebie drużynach i nieco lepsze rezultaty przyniosło to gospodarzom, bowiem już w 49' minucie trafienie kontaktowe dla Tęczy zaliczył Adrian Pazura. Następnie do remisu 2:2 doprowadził Michał Piekut, jednak błyskawicznie odpowiedział Mikołaj Głodek i ponownie prowadziliśmy, tym razem 3:2. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać i w 80. minucie Jakub Gańko wyrównał na 3:3.

O losach spotkania miały ostatecznie zadecydować rzuty karne. W tych lepsi okazali się piłkarze Tęczy, wykorzystując 4 z nich, podczas gdy nasza drużyna skutecznie wykonała tylko 3.

Gańko Jakub 80'
13' Stodulski Albert