Pechowy remis z Czarnymi

Adrian Rudzki

W 7 kolejce ligi okręgowej, Sęp Żelechów zremisował 2:2 z Czarnymi Węgrów. Była ogromna szansa na wygranie tego meczu, lecz pech w ostatnich minutach naszego zespołu, podyktowany rzut karny i niestety ten mecz zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa to lekka przewaga naszego zespołu, B. Stoń bardzo aktywny na prawej stronie boiska, przysparzał sporo problemów defensywie zawodników z Węgrowa. Około 10 minuty w wyniku kontuzji Marcin Szulc musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Konrad Owczarczyk. W jednej sytuacji akcja przeprowadzona prawą stroną boiska, i znowu Bartek Stoń dośrodkowuje w pole karne, a M.Skwarek zdobywa bramkę, trafiając z 5 metra i bezradny w tej sytuacji bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Po strzeleniu bramki mieliśmy ponownie dobrą okazje do strzelenia bramki, lecz bramkarz gości wychodził z nich obronną ręką. Czarni także mieli swoje sytuacje, gdzie w jednej sytuacji zamieszanie pod naszą bramką, lecz w porę obrońcy wybili piłkę. Do przerwy wynik 1:0

Po przerwie to znowu Sęp miał kilka okazji do strzelenia gola, akcja przeprowadzona prawą stroną, dośrodkowanie i B.Stoń powinien w tej sytuacji skierować piłkę do bramki, a przestrzelił fatalnie. Odpowiedzią Czarnych na naszą nieskuteczność była bramka, i mimo interwencji Ł.Beczka goście wyrównują stan meczu. Po przerwie na boisku pojawił się także A.Majsterek, który kilkanaście minut później strzela bardzo ładnego gola tyłem do bramki. Po zdobyciu bramki znowu mieliśmy okazję do strzelenia kolejnej, ale raziła nieskuteczność. Około 90 minuty, wrzutka w pole karne zawodników gości i nie wiadomo dlaczego, nasz zawodnik dotyka piłkę ręką. Sędzia nie ma innego wyjścia i wskazuje na rzut karny, który skutecznie wykonuje zawodnik Czarnych. Okazuje się że drużyna z czuba tabeli zdobywa punkt tylko na skutek „prezentu” otrzymanego w ostatnich minutach meczu przez naszą drużynę.

Niestety po bardzo dobrej grze naszego zespołu, remisujemy wygrany mecz na skutek nieuwagi naszej linii defensywnej, po raz kolejny bolączką naszego zespołu okazała się skuteczność oraz brak koncentracji w końcówce meczu, gdyż okazji do podwyższenia wyniku było bardzo wiele. Po 7 kolejkach zajmujemy 13 miejsce z dorobkiem 5 pkt.

Po raz kolejny nie zawiedli kibice Sępa, którzy przez cały mecz swoim dopingiem starali się pomóc drużynie.

Skład Sępa: Ł.Beczek – J.Łukasiak, M.Sągol, M.Jaśkiewicz, K.Skwarek – B.Stoń, M.Skwarek, P.Skwarek, P.Mądry(k), Marcin Szulc – P.Mazurek

Sęp Żelechów 2:2 (1:0) Czarni Węgrów