Porażka z wiceliderem

Adrian Rudzki

Sęp Żelechów przegrał w spotkaniu XIII kolejki siedleckiej ligi okręgowej z wiceliderem tabeli drużyną Podlasia Sokołów Podlaski 0:2 (0:2). Goście po strzeleniu dwóch bramek kontrolowali przebieg spotkania, przewaga Sępa w II połowie meczu nie wystarczyła, gdyż brakowało klarownych sytuacji podbramkowych.

Początek meczu należał do gości, częsta gra skrzydłami. Po jednym dośrodkowaniu w znakomitej sytuacji znalazł się zawodnik Podlasia, lecz bardzo dobrze spisał się nasz bramkarz Grzegorz Tomala. Kilka minut później bardzo podobna sytuacja od poprzedniej po której pada bramka, dośrodkowanie z prawej strony na 5 metr od bramki i zawodnik gości wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Druga bramka pada po dośrodkowaniu z lewej strony, zamieszanie w polu karnym i jeden z zawodników Podlasia wpycha z metra piłkę do siatki. Sęp konstruuje nieskładne akcje, długie piłki na Konrada Owczarczyka, jednak obrońcy zawodników z Sokołowa Podlaskiego radzą sobie z naszym napastnikiem. Pod koniec pierwszej połowy Sęp doszedł do głosu, piękny strzał z około 20 metra Piotra Mądrego lecz bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę i mamy rzut rożny. Żelechowianie mają jeszcze jedną okazję do strzelenia bramki, lecz Konrad Owczarczyk strzela obok bramki. I połowa należała do zawodników gości, w naszej drużynie mało sytuacji podbramkowych.

Po przerwie agresywniej zagrali zawodnicy Sępa, przez co zmuszeni do błędu goście nie radzili sobie z naszym sposobem gry. Dużo akcji prawą stroną, lecz niewiele z tego wynikało. Nie stworzyliśmy sobie groźnych sytuacji podbramkowych aby zdobyć bramkę. Po jednej z akcji Paweł Mazurek dogrywa do Marcina Szulca, który umieszcza piłkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. W tym meczu to by było na tyle, ponieważ nic szczególnego w dalszej części meczu się nie wydarzyło.

Sęp Żelechów przegrywa kolejny mecz w tym sezonie w końcówce rundy jesiennej. Zajmujemy 13 miejsce z dorobkiem 11 punktów, który nie zadowala chyba nikogo z kibiców. Przed nami wyjazd do Małkini która po słabym początku zaczęła wygrywać dlatego nie będzie to łatwy mecz dla naszego zespołu.

Skład Sępa: G.Tomala - Ł.Deres, M.Sągol, M.Jaśkiewicz, K.Skwarek(M.Szulc) - T.Deja(45' J.Łukasiak), M.Skwarek(45' B.Stoń), P.Mądry (k), M.Kwiatkowski(P.Skwarek) - P.Mazurek, K.Owczarczyk

Sęp Żelechów 0:2 (0:2) Podlasie Sokołów Podlaski