Sęp Żelechów 3:3 Korona Olszyc

Adrian Rudzki

W meczu 9 kolejki Ligi Okręgowej Sęp Żelechów zmierzył się z zespołem Korony Olszyc. Mimo prowadzenia 3:0 naszej drużyny, i wielu okazji na podwyższenie rezultatu, ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Początek spotkania, jak i cała pierwsza połowa należała do zawodników Sępa Żelechów, którzy mieli dużo sytuacji podbramkowych. Około 7 minuty pada pierwsza bramka dla naszej drużyny którą zdobywa Michał Skwarek dostawiając nogę po dośrodkowaniu z lewej strony Mateusza Kwiatkowskiego. Minęły 3 minuty i prostopadłe zagranie Piotra Mądrego do dobrze wychodzącego Skwarka i ten pewnie pokonuje bramkarza. Bardzo dobrze spisywał się nasz zespół, dużo składnych akcji i większe posiadanie piłki. Trzecia bramka pada po akcji sam na sam Konrada Owczarczyka, którą wykorzystuje nasz zawodnik i mamy wynik 3:0. Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy, pada bramka dla zespołu Korony Olszyc. Prawa strona boiska i po przepchnięciu naszego obrońcy zawodnik gości strzela tuż przy słupku, i niestety tracimy bramkę. Pierwsza połowa to przewaga drużyny Sępa, Korona miała nieliczne sytuacje pod naszą bramką, niestety jedną z nich wykorzystała. Do przerwy 3:1.

Druga połowa nie była tak ciekawa jak pierwsza. Sęp raczej ograniczał się do kontrataków, i próbował bronić dobrego wyniku. Po jednej z kontr naszego zespołu, Konrad Owczarczyk wychodzi sam na sam z bramkarzem i… broni bramkarz gości. Niestety – niewykorzystane sytuacje się mszczą, zamiast wyniku 4:1 dla Sępa, to Korona Olszyc strzela bramkę na 3:2. Trzecia bramka dla gości pada po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jeszcze pod koniec meczu K. Owczarczyk ponownie miał sytuację sam na sam, lecz znowu niewykorzystana stuprocentowa sytuacja naszego napastnika.

Niestety można śmiało powiedzieć, że straciliśmy w tym meczu 2 pkt. gdyż prowadząc już 3:0 takie mecze powinno się wygrywać. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pierwsza połowa dla Sępa, druga dla zespołu Korony Olszyc, w której jednak Sęp miał dwie stuprocentowe sytuacje, które mogły rozstrzygnąć to spotkanie. Po 9 kolejkach, zajmujemy 13 miejsce, z 9 pkt. na koncie. W następnym meczu zmierzymy się na wyjeździe z Tęczą Stanisławów zajmującą 8 miejsce w tabeli.

Skład Sępa: H. Sergiel – T. Deja, M. Sągol, M. Jaśkiewicz, K. Skwarek – Ł. Deres, P. Mądry(k), B. Stoń, Kwiatkowski (Ł.Marchlak), M. Skwarek – K. Owczarczyk

Sęp Żelechów 3:3 (3:1) Korona Olszyc