Sęp przegrywa w derbach powiatu

W meczu 16 kolejki ligi okręgowej Sęp Żelechów przegrał w derbach powiatu z Wilgą Miastków 1:3. Bramkę dla Żelechowian zdobył Adrian Majsterek.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości z Miastkowa. Około 10 minuty prostopadła piłka zagrana do napastnika rywali, który po błędzie Wojtka Buhowicza wychodzi sam na sam z bramkarzem, i zdobywa bramkę. Zawodnicy Wilgi grali agresywniej, i utrudniali grę naszym zawodnikom, którzy średnio wychodzili spod pressingu gości. Około 18 minuty pada kolejna bramka, bardzo podobna do pierwszej, zawodnik gości ponownie wychodzi sam na sam z Grzegorzem Tomalą i strzela płasko w lewy róg bramki. Po drugiej bramce dla Wilgi Miastków to Sęp miał kilka okazji na zdobycie gola, jednak Konrad Owczarczyk dwukrotnie spudłował w bardzo dobrej okazji, a w innej Bartosz Stoń uderzył głową po dośrodkowaniu w pole karne w samo okienko bramki, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz drużyny gości. Około 40 minuty na boisko za Wojtka Buhowicza wszedł Adrian Majsterek, i już 5 minut później strzelił bramkę - dostał podanie z prawej strony, i strzelił pewnie obok bramkarza. Do przerwy wynik 1:2.

Szybko po przerwie bramkę zdobyła Wilga. Dośrodkowanie z prawej strony na głowę jednego z zawodników rywali, strzela w poprzeczką lecz był na tyle blisko bramki, że dobił swój strzał i na raty, ale jednak zdobył bramkę, która ustawiła to spotkanie. W jednej z akcji bardzo dobre podanie otrzymał Adrian Majsterek, ładnie schodził do środka i wyłożył piłkę Konradowi Owczarczykowi, który powinien strzelić gola, jednak strzelił obok bramki. W drugiej połowie można było przypomnieć sobie mecz rozegrany w poprzedniej rundzie, gdy piłkarze Wilgi padali z krzykiem na murawę, dzisiaj również zaprezentowali tę sztukę, a sędzia kilka razy dał się nabrać. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Sęp mimo kilku bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystał szansy na zdobycie gola, a Wilga tego dnia była po prostu lepsza. Miejmy nadzieję, że zawodnicy zrehabilitują się za tydzień w meczu z Ostrówkiem.

Sęp: G.Tomala – M.Skwarek(J.Łukasiak), M.Jaśkiewicz M.Kwiatkowski, T.Deja – K.Kaczmarczyk , B.Stoń, P.Skwarek(Ł.Kapczyński), W.Buhowicz(A.Majsterek),P.Mazurek – K.Owczarczyk(M.Szulc)

Sęp Żelechów 1:3(1:2) Wilga Miastków