Victoria Kałuszyn - Sęp: trafienie Owczarczyka, strata trzech bramek po przerwie i porażka 4:1

Kapryśna tego roku pogoda sprawiła, że mecz zaplanowany wstępnie na sobotę w Kałuszynie, został ostatecznie rozegrany dzień wcześniej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II. Jak się później okazało boisko to nie było zbyt szczęśliwe dla Sępa Żelechów.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy. Z upływem czasu to jednak Sęp przejął inicjatywę i zaczął stwarzać sobie akcje pod bramką rywala. Dwójkowa akcja Szymona Słyka i Alberta Stodulskiego mogła przynieść gola. Niestety strzał Stodulskiego w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim został obroniony przez golkipera Victorii, a próba dobitki powstrzymana przez wracających obrońców. Dopiero w 41. minucie udało się pokonać bramkarza z Kałuszyna. Akcję zapoczątkował Słyk, a celnym strzałem wykończył Piotrek Owczarczyk, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. Jednobramkowego prowadzenia Sęp nie zdołał jednak utrzymać zbyt długo. W 44. minucie Paweł Mazurek dopuszcza się przewinienia na rywalu we własnym polu karnym. Gospodarzom zostaje przyznany rzut karny, którego na gola zamienia Łukasz Gągol. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron wydarzenia potoczyły się zupełnie nie po myśli podopiecznych Andrzeja Goliszewskiego. Szybko stracona bramka w 57' minucie autorstwa Damiana Końcy sprawiła, że gra Sępa przestała się układać. Niespełna kwadrans później było już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Igor Madziar. Zmiany w zespole z Żelechowa również nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 73. minucie Patryk Seroczyński kolejny raz musiał wyjmować piłkę z siatki, tym razem po celnym trafieniu Macieja Abramowskiego. W samej końcówce spotkania goście mogli zniwelować straty jednak próba strzału Arka Kot w sytuacji sam na sam z Marcinem Ciechańskim została zablokowana przez wracającego obrońcę.

Victoria Kałuszyn 4:1 (1:1) Sęp Żelechów
44' Gągol Ł., 57' Końca D., 69' Igor M., 73' Abramowski M. - 41' Owczarczyk P.

Victoria: Kozaczyński J. (85' Ciechański M.) - Abramowski H., Gójski J., Gójski P. (80' Stryczyński Ł.), Szczęsny E. (86' Domański K.), Abramowski Maciej (85' Michalik K.), Końca D. (69' Ławecki H.), Madziar I. (81' Abramowski Mateusz), Karpiarz M., Gągol Ł., Wąsowski M. (63' Kopeć K.)

Sęp: Seroczyński P. - Chudek M. (78' Kot Krystian), Mądry P., Szewczak S., Mazurek P. (61' Jaworski S.) - Kot Arkadiusz, Zegadło S. (70' Bożek A.), Słyk Sz. (85' Wdowiak B.), Rudzki J. (57' Majek M.) - Owczarczyk P., Stodulski A. (85' Gałkowski D.)

Pomeczowa wypowiedź trenera

Szkoda tego meczu bo pierwsza połowa nie zapowiadała takiego zakończenia spotkania. Zabrakło jakości w drugiej połowie i skuteczności. Pracujemy dalej bo przed nami kolejne ważne mecze. Podziękowania dla kibiców, którzy zgotowali super doping.