Fenix Siennica - Sęp: wyjazdowa przegrana 1:2, gospodarze ostatni kwadrans meczu grają w osłabieniu

W meczu 20. kolejki spotkań nasza drużyna w wyjazdowym meczu zmierzyła się z Fenixem Siennica. Niestety dzisiejsze spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Po sześćdziesięciu minutach gry Fenix prowadził już 2:0 i pomimo szybkiego zdobycia trafienia kontaktowego i przewagi jednego zawodnika w ostatnim kwadransie meczu, nie udało  się odrobić straty.

W dzisiejszym meczu nieco lepszą stroną byli piłkarze z Siennicy co było widać na boisku i z czasem zostało udokumentowane w postaci zdobytych goli. Najpierw w 30' minucie Rafał Słowik wykorzystał błąd Sebastiana Szewczaka przy rozegraniu rzutu z autu, przejął piłkę i uderzył tuż przy bliższym słupku dając Fenixowi prowadzenie 1:0. W 62' minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Pierwotnie prowadzący spotkanie sędzia Marcin Sokołowski przyznał miejscowym rzut karny jednak decyzja ta została cofnięta i zmieniona na rzut wolny. Dośrodkowaną ze stałego fragmentu gry piłkę w pole karne celnie uderzył Kacper Piętka i było już 2:0. Sęp zdołał odpowiedzieć minutę później bardzo ładnym trafieniem Pawła Mazurka zza linii szesnastego metra (piłka poszybowała w "okienko" bramki). Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry reprezentujący barwy Fenixa Kamil Rutkowski ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Pomimo przewagi jednego zawodnika Sęp nie zdołał odrobić strat i tym samym musiał pogodzić się z pierwszą porażką w rundzie wiosennej.

Warto dodać, że gol Pawła Mazurka był jego pierwszym w obecnym sezonie. Życzymy więcej trafień :)