Jastrząb Żeliszew - Sęp: wyjazdowa wygrana 2:1, Dominik Kowalski debiutuje w bramce Sępa

W meczu 18. kolejki spotkań i zarazem pierwszym jaki nasza drużyna w tym roku oficjalnie rozegrała na wyjeździe (w dwóch poprzednich, które odbyły się w Gończycach Sęp pełnił rolę gospodarza) była konfrontacja z Jastrzębiem Żeliszew. Do ostatnich minut wynik nie był pewny, a o wygranej 2:1 przesądziły między innymi dobre interwencje Patryka Seroczyńskiego w  końcowych fragmentach tego pojedynku.

Wartym odnotowania jest fakt, że w podstawowym składzie w dniu dzisiejszym znalazł się nasz młody Bramkarz Dominik Kowalski, który spędził na placu gry 75 minut prezentując się z dobrej strony i dla którego był do debiut w rozgrywkach seniorskich (trzeba dodać, że w cale niełatwym meczu).

W pierwszej części spotkania to Sęp miał przewagę na boisku i stworzył sobie 3 dobre okazje bramkowe jednak nie udało się zdobyć po nich gola. Pomogło nam jednak trochę szczęście, bowiem po jednej z sytuacji w polu karnym żeliszewian zawodnik gospodarzy skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki co dało nam jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie mieliśmy doskonałą szansę aby podwyższyć prowadzenie, niestety Albert Stodulski nie wykorzystał rzutu karnego i to niebawem się zemściło. Kilka minut później drużyna Jastrzębia wykonywała stały fragment gry (rzut wolny po faulu). Piłka została dograna z prawej strony boiska w pole karne i Bartosz Wróblewski zdołał wyrównać. To Sęp przejął jednak inicjatywę na boisku w kolejnych minutach i dążył do zdobycia bramki, która dałaby mu prowadzenie. Udało się to osiągnąć w 72' minucie gdy przed polem karnym rywala piłkę otrzymał Kuba Gałkowski, przymierzył celnie i zdobył gola.

W 75' minucie spotkania w bramce Sępa pojawił się Patryk Seroczyński, zastępując debiutującego Dominika Kowalskiego. Zmiana ta okazała się niezwykle ważna bowiem w końcówce meczu, a także doliczonym już czasie gry to Jastrząb zdecydowanie zaatakował chcąc odrobić straty. Żeliszewianie stworzyli sobie 3 sytuacje bramkowe jednak bardzo dobre interwencje doświadczonego Seroczyńskiego sprawiły, że udało się utrzymać prowadzenie 2:1 do gwizdka kończącego mecz.

piątek, 19 maja 2023, 12:00