Sęp - Wilga Miastków Kościelny: gol Jakuba Gałkowskiego na wagę wygranej 1:0

W meczu 19. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej Sęp Żelechów pokonał w derbach powiatu garwolińskiego drużynę Wilgi Miastków Kościelny 1:0. Bramkę na wagę wygranej zdobył w 77' minucie Kuba Gałkowski. Sytuacji bramkowych w całym meczu było niewiele więc cieszy fakt, że udało się wykorzystać przynajmniej tą jedną.

Sobotni mecz nie należał do tych widowiskowych gdzie jest mnóstwo sytuacji podbramkowych i można oczekiwać, że lada moment padnie gol. Okazji do zdobycia goli dla każdej ze stron było jak na lekarstwo. W pierwszych minutach doskonałej okazji nie wykorzystała Wilga, której zawodnik z odległości czterech metrów posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką uderzając ją głową. Dla Sępa mógł natomiast trafić Albert Stodulski ale próbując lobować bramkarza przyjezdnych w dosyć trudnej sytuacji również posłał piłkę ponad poprzeczką bramki. Obie drużyny próbowały jeszcze uderzeń z dystansu, jak również gdy kombinacyjnej ale niewiele z tego wychodziło.

Druga połowa meczu była już nieco lepsza, szczególnie po tym jak w 77' minucie do bramki Wilgi trafił Kuba Gałkowski, który wykorzystał podanie od Michała Jaworskiego i nabiegając w pole karne uderzył precyzyjnie obok prawego słupka. W kolejnych minutach próbowali zaatakować podopieczni trenera Aniszewskiego i stworzyli sobie kilka okazji okazji strzeleckich ale dobrze w bramce Sępa spisywał się Patryk Seroczyński, który szczególnie w przy jednym groźnym uderzeniu popisał się ładną obroną.

Ostatecznie żelechowianie zdołali utrzymać skromne prowadzenie i pokonać dużo niżej notowanego rywala 1:0. W całym meczu było sporo walki i niedokładności i fauli co sprawiało, że tym razem derby powiatu garwolińskiego nie były zbyt widowiskowe.

piątek, 19 maja 2023, 12:00