Czarni Węgrów - Sęp: wyjazdowa przegrana 1:3, gol Damiana Grzyba

Nasza drużyna w ostatnich tygodniach nie ma najlepszej passy i niestety w dniu dzisiejszym doznała czwartej z rzędu porażki ulegając na wyjeździe Czarnym Węgrów 1:3. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki nie udało się nam wykorzystać kilku dobrych okazji na zdobycie gola co zemściło się w drugiej połowie meczu gdy rywale trzykrotnie  trafiali do bramki Sępa.

Ze względu na to, że mecz był rozgrywany w środku tygodnia, nie wszyscy piłkarze Sępa mieli możliwość wziąć w nim udział. W kadrze na dzisiejsze spotkanie zabrakło pięciu doświadczonych zawodników, tj. Alberta Bożka, Pawła Mazurka, Alberta Stodulskiego, Pawła Michalik i Michała Jaworskiego. Szansę gry dostali dużo młodsi piłkarze, dla których była to okazja aby nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem choć żelechowianie mieli dobre okazje do zdobycia gola. Po rozegraniu jednego ze stałych fragmentów gry, uderzona piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki bramki Czarnych. Sytuacji sam na sam z Kubą Kupcem nie wykorzystał także Szymon Kowalski. Węgrowianie natomiast mieli jedną groźna akcję, po której futbolówka trafiła w słupek.

Strzelanie goli rozpoczęło się dopiero w drugiej części spotkania, niestety głównie w wykonaniu gospodarzy. W 71' minucie Rafał Komosa wykorzystał błąd Sihaga Sumita, który wyszedł zbyt daleko z bramki, i przelobował golkipera Sępa dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w 77' minucie kończąc celnym uderzeniem akcję swojej drużyny. W 82' trzeciego gola dla Czarnych dołożył Dawid Sałasiński. Sęp miał w międzyczasie dwie dogodne akcje strzeleckie ale pierwszej nie wykorzystał Sebastian Wdowiak, a po strzale Szymona Kowalskiego piłka trafiła w słupek. Ostatecznie w 88' minucie honorowe trafienie dla Sępa zaliczył Damian Grzyb.

piątek, 19 maja 2023, 12:00
Czarni Węgrów
3:1
(0:0)
Sęp Żelechów
Komosa Rafał 71'
Komosa Rafał 77'
Sałasiński Dawid 82'
gole
88' Grzyb Damian

Czarni: Kupiec K., Bartoszewski M., Kąkol K., Karapetyan A., Komosa R., Niszcz P. (88' Skróra M.), Panufnik K., Replin R., Sakowski M., Sałasiński D., Simonian D.

Sęp: Sihag S. (73' Kowalski D.), Gałkowski J., Gendek Ł. (58' Wdowiak S.), Grzyb D., Korgul A., Kot A. (75' Dadas K.), Kowalski Sz. (83' Kowalczyk D.), Licbarski M., Słyk Sz., Szewczak S., Wdowiak B.