Sęp - Watra Mrozy: przegrana z wiceliderem 0:4 po błędach w obronie i braku skuteczności

Długo czekaliśmy aby móc obejrzeć występ naszej drużyny w Żelechowie i w dniu dzisiejszym była ku temu okazja, bowiem żelechowianie podejmowali na własnym boisku wicelidera tabeli Watrę Mrozy. Niestety poza bardzo słabymi warunkami pogodowymi (cały czas padający deszcz i niska temperatura) również nienajlepszy występ zaliczyli nasi piłkarze, którzy ulegli rywalowi 0:4.

W pierwszej połowie piłkarze Sępa starali się atakować i ich przewaga była widoczna na boisku. Udało się im stworzyć kilka sytuacji pod bramką Watry ale żadna z nich nie zakończyła się celnym uderzeniem. Niestety żelechowianie nie ustrzegli się błędów. Już w 8' minucie goście wykonywali rzut wolny z bocznej strefy boiska. Piłka została dośrodkowana w pole karne na dalszy słupek bramki, a tam dobrze ustawiony Adrian Czajka uderzył ją głową i lobem posłał do siatki - strzegący bramki Sępa Sumit Sihag był bez szans. W kolejnych minutach Sęp ponownie był w stanie wykreować kilka ciekawych akcji ale kolejny raz żadna z nich nie była na tyle groźna by zakończyła się zdobyciem gola. Z kolei drużyna z Mrozów wypracowała sobie mniej okazji strzeleckich ale te, które się pojawiły, były zdecydowanie groźniejsze od żelechowskich. Finalnie w 44' minucie Piotr Kowalczyk wykorzystał nieporozumienie obrońców z Sihagem i uderzając futbolówkę z jedenastego metra podwyższył prowadzenie gości na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Sępa. Już w 52' minucie Watra wyprowadziła szybki kontratak, który celnym trafieniem zakończył ponownie Piotr Kowalczyk. 8 minut później po kolejnym kontrataku prawym skrzydłem piłka ponownie trafiła pod nogi nabiegającego środkiem boiska Kowalczyka, a ten trzeci raz w tym meczu uderzył celnie - tym razem z 18. metra, płasko po ziemi obok wychodzącego z bramki Sihaga i Sęp przegrywał już 0:4.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie chociaż obie strony cały czas starały się atakować. W drugiej połowie grę z pewnością utrudniał jeszcze gęściej padający deszcz i kałuże, które zaczęły pojawiać się na boisku. Watra wykorzystała błędy Sępa i wygrała zasłużenie.

piątek, 19 maja 2023, 12:00