Hutnik Huta Czechy - Sęp: niewykorzystane sytuacje i błędy decydują o przegranej 1:2 w derbowym meczu

W meczu 28. kolejki spotkań nasza drużyna w derbach powiatu garwolińskiego walczyła na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy. Pomimo optycznej przewagi w posiadaniu piłki i stworzeniu sobie kilku dobrych okazji strzeleckich, Sęp popełnił 2 istotne błędy, które kosztowały go utratę dwóch goli i w konsekwencji doprowadziły do przegranej 1:2.

Z wyniku meczu w Trąbkach nasza drużyna z pewnością nie może być zadowolona. Już od pierwszych minut to Sęp lepiej operował piłką, dłużej był w jej posiadaniu i stwarzał groźne akcje pod bramką rywala. Niestety w 16' minucie nasi defensorzy nie upilnowali Mikołaja Majsterka, który skierował uderzeniem głową dośrodkowaną z lewego skrzydła piłkę i wyprowadził Hutnika na prowadzenie 1:0. Po upływie kolejnego kwadransa żelechowianie zdołali doprowadzić do wyrównania, a konkretnie Kuba Gałkowski, który celnie przymierzył zza linii szesnastego metra. O losach spotkania zadecydowała 83' minuta gdy Bartosz Jeleń pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany chwilę wcześniej za nieprzepisowe zatrzymywanie rywala przez Sebastiana Szewczaka. Sęp w przeciągu całego meczu nie wykorzystał kilku bardzo dobrych sytuacji na zdobycie goli i niestety zemściło się to tym, że o jedno trafienie więcej lepsi byli przeciwnicy.

sobota, 3 czerwca 2023, 14:30