Kolektyw Oleśnica - Sęp: remis 3:3 w ostatnim meczu sezonu, gospodarze utrzymują się w lidze

W dniu dzisiejszym nasza drużyna zakończyła zmagania ligowe w sezonie piłkarskim 2022/23. W ostatnim meczu Sęp zmierzył się na wyjeździe z walczącą jeszcze o utrzymanie ekipą Kolektywu Oleśnica. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3, który zapewnił gospodarzom utrzymanie w lidze okręgowej.

Dzisiejszy mecz nie różnił się w znacznym stopniu do poprzednich, jakie nasza drużyna rozegrała w ostatnim czasie. Piłkarsko byliśmy zdecydowanie lepsi od rywala, stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ale także nie ustrzegliśmy się błędów w obronie.

Sęp już w 18' minucie wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się nasz młody napastnik Szymon Kowalski. Szybkie zdobycie gola sprawiło, że nieco spadła koncentracja w naszych szeregach co z czasem przełożyło się na rozluźnienie również w defensywie. Wykorzystali to gospodarze w 33' minucie gdy wyprowadzili szybki kontratak po wcześniejszej groźnej akcji Sępa. Piłka została dograna na piąty metr od bramki strzeżonej przez Dominika Kowalskiego i po chwili umieszczona w siatce przez Mariusza Szostka. Sęp wyszedł na prowadzenie 2:1 10 minut później gdy dwudzieste trafienie w sezonie zaliczył Kuba Gałkowski. Niestety radość z prowadzenie trwała zaledwie dwie minuty, bowiem tuż przed przerwą Kolektyw ponownie wyrównał. Tym razem skutecznie egzekwując rzut rożny, po którym piłka została dograna na bliższy słupek, a tam jako pierwszy dopadł do niej Karol Komar i zdobył gola na 2:2.

Rogala Paweł 76'
18' Kowalski Szymon
43' Gałkowski Jakub
79' Gałkowski Jakub
30. kolejka, liga okręgowa

W drugiej połowie Sęp ponownie miał przewagę na boisku ale kolejny raz problemy w obronie sprawiły, że straciliśmy bramkę. W 76' minucie Paweł Michalik sfaulował rywala w bocznej strefie boiska. Piłka została dograna w pole karne Sępa, skąd Paweł Rogala uderzył ją głową i posłał tuż pod poprzeczką do bramki, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 3:2. Odpowiedź ze strony podopiecznych trenera Tomasza Gugały była jednak szybka i już 3 minuty później było 3:3, a na listę strzelców wpisał się ponownie Kuba Gałkowski. Cały mecz mógł i w sumie powinien zakończyć naszą wygraną, ale w doliczonym czasie gry Albert Stodulski nie wykorzystał dwóch "setek".

Drużynie Kolektywu Oleśnica gratulujemy walki i wywalczenia jednego punktu, który zapewnił jej utrzymanie w lidze okręgowej :)

Kolektyw: Kiełczykowski D., Adamiak K., Adamiak P., Komar Kamil (81' Ostolski M.), Komar Karol, Mielcarz J., Rogala M., Rogala M. (73' Pilich A.), Rogala P. (90' Szostek P.), Szostek M. (61' Pucyk M.), Żydak B.

Sęp: Kowalski D., Bożek A. (67' Parzyszek M.), Dadas K., Gałkowski J., Grzyb D. (75' Kowalczyk D.), Kowalski Sz. (57' Stodulski A.), Licbarski M., Mazurek P. (62' Gendek Ł.), Słyk Sz. (48' Korgul A.), Wdowiak B., Wdowiak S. (53' Michalik P.)