Jabłonianka Jabłonna Lacka - Sęp: gol Michała Jaworskiego w 78 minucie na wagę wygranej 0:1

Marcin Sągol

Nasza drużyna wraca dzisiaj z dalekiego wyjazdu do Jabłonnej Lackiej w bardzo dobrych humorach. Podopieczni trenera Tomasza Gugały po kolejnym dobrym meczu pokonali na wyjeździe Jabłoniankę 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 78 minucie Michał Jaworski, popisując się celnym uderzeniem z dystansu.

Mecz z Jabłonianką był już kolejnym, w którym to nasza drużyna była stroną przeważającą i atakującą, podczas gdy rywale skupili się głównie na szukaniu swoich szans w kontratakach. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak goli i wynik spotkania pozostawał otwarty. 

W drugiej połowie meczu Sęp stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych ale brakowało wykończenia. Ostatecznie niemoc strzelecką naszej drużyny przełamał Michał Jaworski, który w 78 minucie zdecydował się na strzał z odległości szesnastu metrów od bramki Jabłonianki. Uderzona z dystansu piłka poszybowała tuż obok bliższego słupka i wylądowała w siatce, dając Sępowi prowadzenie 0:1. Było to czwarte trafienie Michała Jaworskiego w obecnym sezonie.

niedziela, 12 listopada 2023, 13:00
Jabłonianka Jabłonna Lacka
0:1
(0:0)
Sęp Żelechów
gole
78' Jaworski Michał
XIII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ, SEZON 2023/24

Sęp prawie cały mecz miał pod kontrolą. Mimo tego piłkarze z Jabłonnej Lackiej byli w stanie wykorzystać nieliczne błędy indywidualne naszych zawodników w obronie i stworzyć sobie dwie bardzo dobre sytuacje, po których powinni zdobyć gole. Szczęście było jednak dzisiaj po naszej stronie i finalnie to my zdobywamy komplet punktów, a strzegący naszej bramki Mateusz Bryl kolejny raz zachowuje czyste konto.

Jabłonianka: Koniushok S. - Grądzki W. (80' Palii V.), Lipski J. (85' Głogowski M.), Michalczuk M., Przesmycki G., Przybyszewski K., Świnarski R. (70' Strzała K.), Toczyski D. (60' Rozbicki M.), Toczyski J., Wyrozębski P., Zawadzki M.

Sęp: Bryl M. - Korgul A., Szewczak S., Mazurek P., Wdowiak B., Grzyb D. (72' Słyk Sz.), Król H. (90'+2 Kowalski Sz.), Gałkowski J., Jaworski M., Stodulski A., Wdowiak S. (84' Kryczka Sz.)