Sęp - ŁDK Łosice: przegrana 1:2 po błędach w obronie, 3 gole łosiczan

W dzisiejszym meczu 21 kolejki spotkań Sęp Żelechów uległ 1:2 na własnym terenie drużynie ŁDK Łosice. Pomimo dobrej pierwszej połowy w naszym wykonaniu, nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, które wykorzystali goście. Jedyny gol dla Sępa padł po samobójczym trafieniu Jakuba Podlipniaka w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa spotkania do widoczna przewaga Sępa w posiadaniu piłki. Niestety niewiele wynikało z tej przewagi. Żelechowianie starali się często uruchamiać swoich zawodników w polu karnym rywala prostopadłymi podaniami oraz konstruować ataki skrzydłami. Większość akcji kończyła się jednak słabymi uderzeniami, po których piłka lądowała w rękach Bartłomieja Radziwonki lub były one blokowane przez defensorów z Łosic.

Goście nastawili się głównie na średni pressing, a okazji do zdobycia goli szukali w szybkich kontratakach. Udało im się wykorzystać jeden z nich gdy w 24' Łukasz Naumiuk otrzymał prostopadłe podanie za linię obrony Sępa i uderzeniem z 12 metrów obok lewego słupka posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Dominika Kowalskiego. Obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 0:1 i wynik całego spotkania pozostawał cały czas otwarty.

W drugiej połowie spotkania więcej groźnych akcji stworzyli sobie łosiczanie, którzy zaczęli grać więcej piłką, nie rezygnując przy tym z prób szybkich kontrataków. W 51' minucie po jednej z akacji na uderzenie z 18 metra zdecydował się Łukasz Naumiuk. Przymierzył celnie i ponownie tuż obok lewego słupka bramki Kowalskiego, umieścił piłkę w siatce.

Sęp starał się szukać swoich okazji do zdobycia gola kontaktowego ale popełniał zbyt wiele błędów, był mało precyzyjny i skuteczny. Ostatecznie doczekaliśmy się trzeciego gola w doliczonym czasie gry, który padł po trafieniu samobójczym. Paweł Mazurek dośrodkował piłkę z lewej strony boiska na dalszy słupek bramki gości. Futbolówkę głową zbił Sebastian Wdowiak trafiając w tył Jakuba Podlipniaka i ta po chwili wtoczyła się do bramki łosiczan.

Niestety zabrakło Sępowi dzisiaj skuteczności i pomysłu na skuteczne wykończenie akcji, szczególnie w pierwszej połowie. Natomiast popełnione błędy w defensywie zostały pewnie wykorzystane przez piłkarzy ŁDK, którzy zasłużenie wygrali cały mecz 1:2.

sobota, 20 kwietnia 2024, 17:00