ULKS Gołąbek - Sęp: wygrana 1:2 po golu zdobytym w doliczonym czasie gry

Nasza drużyna po trudnym meczu w Gołąbku wraca do Żelechowa z kompletem punktów, aczkolwiek zwycięstwo nie przyszło łatwo. Sęp wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie po golu Sebastiana Wdowiaka. W drugiej części spotkania to gospodarze zdecydowanie przeważali, a za sprawą Romana Bilińskiego doprowadzili do wyrównania. O wyniku całego meczu i wygranej 1:2 przesądził kontratak w doliczonym czasie gry, który skutecznym trafieniem zakończył Szymon Kowalski.

Drużyna Gołąbka zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabli i przed dzisiejszym meczem było wiadomo, że jest to trudny przeciwnik, którego pokonać na jego własnym terenie nie będzie łatwo. Mimo wszystko to Sęp miał lekką przewagę w pierwszej połowie sptkania. Żadna ze stron jednak długo nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Przełamania przyszło dopiero tuż przed przerwą. W 42 miuncie Sebastian Wdowiak wykonywał rzut wolny z prawego narożnika boiska. Nasz napastnik dośrodkował piłkę w światło bramki i dosyć nieoczekiwanie, pomimo próby interwencji golkipera gospodarzy, wpadała ona do siatki. Sęp schodził więc na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Obraz drugiej połowy był już zdecydowanie inny. To gospodarze mieli zdecydowaną przewagę na planu gry i stworzyli sobie dużo groźnych sytuacji pod bramką Sępa. W 58 minucie zdołali także doprowadzić do wyrówniania. Gol na 1:1 padł po rzucie rożnym. Piłka została dośrodkowana na dalszy słupek, gdzie nie został odpowiednio upilnowany Roman Bilinskyi i celnym uderzeniem skierował ją do bramki Dominika Kowalskiego.

niedziela, 14 kwietnia 2024, 12:00
1:2
(0:1)
SĘP ŻELECHÓW
Bilinskyi Roman 58'
42' Wdowiak Sebastian
90'+2 Kowalski Szymon
XX KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ, SEZON 2023/24

Napór gospodarzy narastał, a Sęp skupił się głównie na wyprowadzaniu sporadycznych kontrataków. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kilkoma wyśmienitymi interencjami popisał się własnie Dominik Kowalski, który kilkukrotnie ratował nasz zespół przed utratą kolejnych goli. Mieliśmy także trochę szczęścia, np. gdy piłkarz Gołąbka w jednej z sytuacji przestrzelił ponad poprzeczką z odległości około trzech metrów od naszej bramki.

O losach spotkania zadecydoał kontratak jaki Sęp wyprowadził w doliczonym czasie gry. Piłka ze środka boiska została dograna na prawą stronę do Kuby Gałkowskiego, a ten po chwili prostopadłym podaniem posłał ją w pole karne do Szymona Kowalskiego. Nasz napastnik bez chwili wahania zdecydował się na oddanie strzału i pewnym uderzeniem po "krótkim" słupku skierował futbolówkę do bramki rywala, zapewniając Sępowi wyjazdową wygraną 1:2! Było to szósty gol Szymona w obecnym sezonie i w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w naszej drużynie, zajmuję obecnie drugie miejsce.

Gratulujemy całej drużynie i trenerowi udanego występu oraz wygranej z wymagającym rywalem jakim była drużyna z Gołąbka.

Gołąbek: Pipowski B. - Czarczyński M., Bilinskyi R., Kruszewski M., Mamcarz K., Rytel D. (80' Ciostek P.), Skóra Sz. (80' Waszczuk S.), Sulej M. (46' Chłopek D.), Wikiera P. (90' Michalak M.), Wrzosek H. (46' Ejsymont J.), Ziółkowski A.

Sęp: Kowalski D. - Bożek A., Król H., Korgul A., Wdowiak B., Słyk Sz. (75' Kryczka Sz.), Licbarski M., Gałkowski J., Grzyb D., Wdowiak S. (71' Kowalski Sz.), Stodulski A.