Sęp - Płomień Dębe Wielkie: przegrana 1:3 po wyrównanym meczu na inaugurację sezonu

W meczu inaugurującym dla nas sezon piłkarski 2024/25 w siedleckiej lidze okręgowej zmierzyliśmy się w Żelechowie ze spadkowiczem z V ligi, drużyną Płomień Dębe Wielkie. Po dosyć wyrównanym spotkaniu ulegliśmy rywalowi 1:3, a o porażce zadecydowały głównie proste błędy w obronie, w tym rzut karny...

Wynik dzisiejszego meczu z pewnością nie oddaje jego przebiegu. Przez większość czasu spotkanie było dosyć wyrównane, choć w drugiej połowie były momenty, gdy to Sęp był stroną zdecydowanie bardziej aktywną i groźniejszą. Bramki dla Płomienia nie padały po akcjach kombinacyjnych, lecz po szybkich kontratakach, przy których nasza defensywa popełniła błędy. W 34. minucie Mateusz Malesa wyprowadził gości na jednobramkowe prowadzenie, oddając strzał z linii szesnastego metra. Chwilę wcześniej otrzymał długie podanie od Tymona Szymańskiego i mimo asysty dwóch naszych obrońców, zdołał oddać skuteczny strzał.

Po zmianie stron Sęp zdołał doprowadzić do remisu 1:1. Nasi piłkarze przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, która zakończyła się szybką kombinacyjną grą w polu karnym rywala i podaniem do Maksymiliana Dębowskiego, który pewnym uderzeniem posłał piłkę do bramki Płomienia. Warto zaznaczyć, że Maksymilian pojawił się na boisku 2 minuty wcześniej, zastępując Pawła Mazurka. Był to także jego pierwszy gol w drużynie seniorów w zmaganiach ligowych!

Radość z wyrównania nie trwała jednak długo. Kilka chwil po wznowieniu gry, przyjezdni zdołali szybko przedostać się z piłką w nasze pole karne, gdzie interweniujący Mateusz Bryl nieprzepisowo zatrzymał rywala, co skutkowało przyznaniem rzutu karnego dla gości. "Jedenastkę" na gola zamienił Mateusz Malesa i zrobiło się 1:2.

Z upływem czasu nasza drużyna zaczęła odważniej atakować i stworzyła sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. Niestety, żadnej z nich nie udało się zamienić na gola. Ostatecznie w czwartej minucie doliczonego czasu gry (łącznie doliczono 5 minut) drużyna Płomienia ponownie zdołała wyprowadzić szybki kontratak, po którym trzecie trafienie dla gości zanotował Marcin Przewłocki.

Szkoda dzisiejszej przegranej, ponieważ śmiało można powiedzieć, że byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla drużyny Płomienia. Gdyby nie nasze błędy w defensywie, z pewnością mogliśmy pokusić się o wywalczenie przynajmniej jednego punktu. Cieszy natomiast fakt, że młodzi zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny seniorów, prezentują się bardzo dobrze.

sobota, 10 sierpnia 2024, 17:30
1:3
(0:1)
Płomień Dębe Wielkie
Dębowski Maksymilian 67'
34' Malesa Mateusz
68' Malesa Mateusz (k)
90'+4 Przewłocki Marcin
I kolejka ligi okręgowej, sezon 2024/25

Sęp: Bryl M. - Wdowiak B., Dadas K., Szewczak S., Korgul A. (80' Kowalski Sz.), Mazurek P. (63' Dębowski M.), Licbarski M., Słyk Sz. (75' Gendek Ł.), Król H.,  Jaworski M. (63' Grzyb D.), Głodek M.

Płomień: Winiarek K. - Malesa M., Siporski J., Siporski G. (53' Ławecki P.), Rogala P., Konowrocki K., Świstak M., Siporski P., Gniazdowski F. (85' Przewłocki M.), Szymański T., Kryzhanivskyi P. (59' Suski B.)