Wektra Zbuczyn - Sęp: wyjazdowa przegrana 0:3, druga połowa w osłabieniu

W trzecim wyjazdowym meczu obecnego sezonu nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn. Niestety nie udało nam się przełamać w spotkaniach wyjazdowych i ostatecznie ulegliśmy dzisiaj Wektrze 0:3, tracąc jednego gola w pierwszej połowie i dwa kolejne w drugiej. Od 54. minuty przyszło nam także grać w osłabieniu...

Gospodarze od początku meczu starali się atakować i utrzymać pressing na naszej połowie. Pozwoliło im to stworzyć sobie kilka dobrych okazji strzeleckich, z których w tej części spotkania wykorzystali tylko jedną. W 15. minucie celnym trafieniem popisał się Jakub Bobryk i było 1:0. Dobrze w bramce Sępa spisywał się Mateusz Bryl, który w kilku pozostałych sytuacjach wykazał się pewnymi interwencjami. Po trzydziestu minutach gra się nieco wyrównała i nasi piłkarze także wypracowali sobie dwie dobre okazje bramkowe, ale niestety zawodziła skuteczność i goli nie udało się zdobyć.

Na początku drugiej połowy dosyć szybko popełniliśmy błąd (przy wyprowadzaniu piłki), który kosztował nas utratę drugiej bramki. Tym razem zdobywcą gola dla Wektry był Hubert Lubelski. Co gorsza od 54. minuty musieliśmy grać w osłabieniu. Było to następstwem czerwonej kartki jaką ujrzał Bartek Wdowiak za faul na rywalu, który wychodził na czystą pozycję strzelecką. Zbuczynianie praktycznie do końca meczu mieli przewagę na boisku, ale byli ją w stanie udokumentować tylko jednym dodatkowym golem, którego w 75. zdobył Dominik Krupa. My co prawda także mieśmy swoje sporadyczne sytuacje, jednak nie przełożyły się one na choćby trafienie honorowe.

VI Kolejka spotkań ligi okręgowej, sezon 2024/25

Ostatecznie ulegliśmy Wekrze Zbuczyn 0:3. Gospodarze byli dzisiaj piłkarsko lepsi, zaprezentowali się bardzo solidnie na przestrzeni całego meczu i zasłużenie go wygrali. W naszym zespole należy wyróżnić Mateusza Bryla, który pomimo tego, że straciliśmy 3 gole, w kilku sytuacjach wyratował nasz zespół przed utratą kolejnych.

Wektra: Zbieć E. - Piekutowski D., Prokurat D. (60' Szcześniak S.) , Wereszczyński M. (80' Grochowski M.), Karczmarek B. (75' Bobryk M.), Krupa D. (86' Chomka B.), Lubelski H. (70' Golec K.), Bobryk K., Bobryk J., Musiejczuk K., Bogusz D.

Sęp: Bryl M. - Słyk Sz. (55' Wdowiak S.), Licbarski M. (69' Rodak S.), Wdowiak B, Gałkowski J., Dadas K., Kowalski Sz. (57' Stodulski A.), Korgul A., Głodek M., Grzyb D. (70' Mazurek P.), Król H. (87' Mućka D.)