Sęp - Orzeł Unin: wygrana 3:1 w drugich jesiennych derbach powiatu garwolińskiego

W drugim meczu derbowym jaki nasza drużyna rozegrała w obecnej rundzie, zanotowaliśmy wygraną 3:1, pokonując na własnym terenie Orła Unin. Spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie, bowiem już w pierwszych jego minutach straciliśmy gola na 0:1. Od 12. minuty grając z przewagą jednego zawodnika, długo nie byliśmy w stanie wyrównać i ogólnie cały mecz był dzisiaj dosyć słaby w naszym wykonaniu.

Derby zazwyczaj rządzą się własnymi prawami i obie strony chcą zrobić wszystko by wypaść w nich lepiej. Niestety Sęp rozpoczął dzisiejszy mecz fatalnie. Już w 5. minucie pozwoliliśmy Jakubowi Kowalskiemu zdobyć gola, który dał jednobramkowe prowadzenie Orłowi. Goście mogli prowadzić wyżej, ale nie wykorzystali drugiej doskonałej okazji bramkowej. Od 12. minuty Sęp grał z przewagą jednego zawodnika, po tym gdy czerwoną kartką został ukarany ???, za faul na Kubie Gałkowskim, wychodzącym na czystą pozycję strzelecką. Niestety przewagi tej na boisku prawie nie było widać. Żelechowianie grali dzisiaj bardzo niedokładnie i przez długi czas tą groźniejszą stroną był zespół prowadzony przez trenera Rafała Głąbickiego. Ostatecznie Sęp zdołał wyrównać dopiero w 45. minucie, gdy prostopadłe podanie od Pawła Mazurka wykorzystał Mikołaj Głodek, wbiegając w pole karne i posyłając piłkę do bramki gości z szóstego metra.

niedziela, 20 października 2024, 12:00
3:1
(1:1)
Głodek Mikołaj 45'
Kowalski Szymon 85'
Głodek Mikołaj 88'
5' Kowalski Jakub
XI Kolejka spotkań ligi okręgowej, sezon 2024/25

W drugiej połowie meczu obraz gdy nie uległ większej zmianie. Orzeł toczył zacięty i wyrównany bój z Sępem, od czasu do czasu stwarzając sobie dobre okazje strzeleckiej. Gdyby nie bardzo dobra postawa w bramce Dominika Kowalskiego, goście prawdopodobnie ponownie wyszliby na prowadzenie. Gra piłkarzy z Żelechowa niestety cały czas raziła niedokładnością i wieloma stratami piłki. Sytuacja na placu gry uległa zmianie dopiero w końcowych minutach spotkania, gdy inicjatywę przejął Sęp. W 85. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Mikołaja Głodka doszedł Szymon Kowalski i uderzeniem barkiem posłał ją do bramki Orła, dając Sepowi prowadzenie 2:1. 3 minuty później po akcji kombinacyjnej przed szansą zdobycie drugie gola stanął Kowalski, ale uderzoną przez niego głową piłkę wybronił golkiper z Unina. Przy dobitce Mikołaja Głodka był już jednak bezradny i Sęp podwyższył prowadzenie na 3:1 i takim właśnie wynikiem zakończyły się dzisiejsze derby.

Sęp: Kowalski D. - Grzyb D. (40' Dadas K.), Wdowiak B., Licbarski M., Korgul A., Dębowski M. (72' Stodulski A.), Król H. (64' Kowalski Sz.), Mazurek P. (63' Gendek Ł.), Słyk Sz. (90' Wdowiak S.), Gałkowski J., Głodek M.