Zryw Sobolew - Sęp: wygrana 3:0 w pierwszych derbach rundy jesiennej

W 10. kolejce spotkań nasza drużyna rozegrała pierwszy w obecnym sezonie mecz derbowy. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Szymańskiego był zespół Zrywu Sobolew, prowadzony przez trenera Janusza Kowalskiego. Złe warunki pogodowe jakie dzisiaj panowały, nie przeszkodziły naszym piłkarzom by pokonać rywali 3:0!

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Sępa. Pomimo niewykorzystania trzech doskonałych sytuacji bramkowych, żelechowianie zdołali zdobyć 2 gole. Pierwszy z nich był samobójczym trafieniem Jakuba Figielskiego, a autorem drugiego był Kuba Gałkowski. Gospodarze w tej części spotkania nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Kowalskiego.

Po zmianie stron Sobolewianie starali się zaatakować. Po jednej z akcji niewiele brakowało by zdobyli gola kontaktowego, ale piłka obiła tylko słupek. Przed 60. minutą spotkania trzeciego gola dla Sępa zdobył Mikołaj Głodek, co niebawem uspokoiło grę i pozwoliło na kontrolowanie przez gości przebiegu meczu do jego samego końca.

Po dobrym występie naszej drużyny wywozimy z Sobolewa wygraną 3:0 i komplet punktów. Już za tydzień czeka nas kolejny mecz derbowy, w którym zmierzymy się z Orłem Unin.

niedziela, 13 października 2024, 14:00