Siatkarki 2007/2009 - podsumowanie występów w sezonie 2021

Aby umożliwić  rocznikowi 2007 start w Mazowieckiej Lidze Młodziczek do drużyny dołączyły  młodziutkie siatkarki z 2009 rocznika. Głównym celem drużyny było zbieranie doświadczenia i ogrywanie się młodszych zawodniczek. Pierwszym sprawdzianem dla dziewcząt był wrześniowy turniej w Kozienicach.

Podczas tego wydarzenia, wyróżniającą się zawodniczką w naszych szeregach była Klaudia Siwińska. Jej dobra dyspozycja została zauważona przez szkoleniowców innych drużyn. Zaowocowało to propozycją wypożyczenia zawodniczki do klubu Beta Błonie – kilkukrotnego medalisty mistrzostw Polski. Wypożyczenie zawodniczki trwa do końca sezonu 2021/2022. Klaudia występuje z nowym klubem w I lidze młodziczek grając m. in. z dwoma zawodniczkami kadry Polski.

Żelechowskie młodziczki z rocznika 2007/2009, osłabione odejściem Klaudii, po niezbyt udanym turnieju rozstawieniowym zostały sklasyfikowane do IX ligi Mazowieckiej Ligi Młodziczek.

Gra dziewcząt z 2009 w starszej kategorii wiekowej przynosi dobre efekty. W grudniowym mocno obsadzonym turnieju w Białej Podlaskiej w kategorii „czwórek” dziewczęta zajęły drugie miejsce.

20 lutego rozpoczynają rozgrywki Mistrzostw Mazowsza w Minisiatkówce w kategorii „czwórek” gdzie będą rywalizować z rówieśniczkami z całego województwa mazowieckiego.

Drużyna 2007/2009 występowała w składzie:

Rozgrywające: Olga Gendek
Przyjmujące:  Wiktoria Łukasiak, Aleksandra Siwińska, Julia Gałązka
Atakujące: Maja Wiącek, Lena Rybitwa
Środkowe: Kinga Włodarczyk, Maja Korgul, Anita Kajka, Gabriela Matyska
Libero: Rozalia Majek, Wiktoria Bytniewska

Trenerem drużyny jest Łukasz Bogusz