II i V miejsce drużyn Sępa z roczników 2009/10 w turnieju czwórek siatkarskich w Mińsku Mazowieckim

20 czerwca siatkarki z rocznika 2009/2010 korzystając z zaproszenia MKS Olimp wzięły udział w turnieju czwórek siatkarskich w Mińsku Mazowieckim. Turniej był mocno obstawiony bo udział w nim oprócz naszych zawodniczek i gospodyń wzięły także reprezentantki Wrzosu Międzyborów, Olimpii Węgrów oraz Nike Ostrołęka.

Sęp, Wrzos i Nike wystawiły po dwie drużyny, Olimp i Olimpia po trzy. Dało to łącznie dwanaście zespołów rywalizujących ze sobą w trzech grupach.

Obie nasze drużyny po dobrej grze w grupach zameldowały się w rundzie finałowej zapewniając sobie miejsce w pierwszej szóstce turnieju. Finalnie Sęp 1 zajął drugie miejsce przegrywając tylko ze zwyciężczyniami turnieju - pierwszym zespołem Olimpu Mińsk Mazowiecki. Sęp 2 także zaprezentował się z dobrej strony i uplasował się na miejscu piątym.

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych zawodniczek poszczególnych zespołów. W pierwszej drużynie MVP została Olga Gendek, w drugiej Maja Bany.

Składy:

Sęp 1: Olga Gendek, Kinga Włodarczyk, Rozalia Majek, Lena Rybitwa, Wiktoria Bytniewska
Sęp 2: Lena Belka, Maja Bany, Maja Gajownik, Dominika Pracz, Emilia Paprota, Oliwia Poszytek

Pierwsza szóstka turnieju:

  1. Olimp Mińsk Mazowiecki 1
  2. Sęp Żelechów 1
  3. Wrzos Międzyborów 1
  4. Nike Ostrołęka 1
  5. Sęp Żelechów 2
  6. Olimp Mińsk Mazowiecki 2