Sukcesy podopiecznych Natalii Jurzysty w turnieju singli Siatkarskie Początki w Piastowie

Natalia Jurzysta

W dniu dzisiejszym nasze siatkarki z rocznika 2013 prowadzone przez trenerkę Natalię Jurzystę, wzięły udział w turnieju singli Siatkarskie Początki, który odbywał się  w Piastowie. W rozgrywkach uczestniczyło łącznie około 70 zawodników - w tym dziewczęta oraz chłopcy.

Barwy Sępa Żelechów reprezentowały: Basia Jurzysta, Nikola Rodak, Kornelia Belka, Zuzia Polak, Agatka Rybicka, Zuzia Guzowska oraz Lena Malitka.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Rywalizacja w meczach na tym etapie toczyła się do zdobycia 11 punktów, a każda z dziewczyn rozegrała po 6 pojedynków.

Po rozegraniu meczów grupowych, dziewczęta w zależności od zajętego miejsca zostały przydzielone do poszczególnych lig (E-H), w których rozegrały kolejne 4 spotkania (były też ligi z większą ilość zawodniczek i wtedy rozegrały one po 5 meczów). Tu rywalizacja toczyła się do zdobycia 15 punktów.

Basia Jurzysta, Nikola Rodak, Zuzia Polak nie miały sobie równych - pokonały wszystkie swoje rywalki i zajęły pierwsze miejsca w swoich ligach! Wielkie brawa!

Lena Malitka15:114:1515:010:15

Wszystkie nasze zawodniczki pokazały świetne umiejętności i ogromne serce do gry. Gratulacje! Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy również puchary. Cieszymy się z naszych osiągnięć i trenujemy dalej!