Zmiana trenera ... transfery, kadra

Marcin Sągol

W ostatnim czasie informowałem o kliku istotnych zmianach do jakich miało dojść w drużynie Sępa. Najistotniejszą była chyba zapowiedź zmiany szkoleniowca pierwszego zespołu. W ubiegły poniedziałek nasi piłkarze mięli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu pod okiem Jana Niedźwiedzkiego, który miał zostać następcą Tomasza Gugały. Trening się odbył jednak bez trenera. Okazało się, że nie dojdzie do podpisania umowy z J. Niedźwiedzkim (nie znam dokładnych przyczyn) i w rezultacie nie było wiadomo, kto poprowadzi seniorów w nadchodzącym sezonie.

Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy już trzy dni później. We czwartek odbył się bowiem pierwszy trening po krótkiej przerwie, który poprowadził T. Gugała i jak się okazało to on w dalszym ciągu będzie szkoleniowcem Sępa w sezonie 2008/2009. Wracając jeszcze do Pana Niedźwiedzkiego, udzielił on krótkiej wypowiedzi dla tygodnika Życie Siedleckie, w której mówi na temat propozycji pracy w Żelechowie:

J. Niedźwiedzki: "Były prowadzone rozmowy z prezesem Wójtowiczem, ale ostatecznie zdecydowałem, że zostaję w Mazowszu i dalej będę zajmował się juniorami starszymi z roczników 1990 i 1991 (...) Kusiła mnie perspektywa powrotu do pracy z seniorami, jednak okazało się to na razie niemożliwe. Nie mógłbym jednocześnie trenować Sępa i Mazowsza."

Pisałem kilka dni temu o transferach zawodników Sępa i przejściu Jacka Gajownika do beniaminka ligi okręgowej - Wilgi Miastków. Okazało się jednak, że zostałem źle poinformowany ponieważ nowym nabytkiem Wilgi został młodszy brak Jacka - Rafał Gajoniwk i to właśnie on będzie w najbliższym sezonie reprezentował barwy tego klubu. Przepraszam za podanie błędnej informacji, która miała być pewną i wiarygodną.

W czwartkowym treningu drużyny seniorów wzięło udział około 17 zawodników - w tym duża część piłkarzy grających wcześniej w juniorach starszych, którzy zostali dołączeni po zakończeniu sezonu do pierwszego zespołu. Na zajęciach zabrakło kilku osób, które z różnych powodów nie mogły dotrzeć do Żelechowa, a które w dalszym ciągu będą reprezentować barwy Sępa w nadchodzący sezonie tj. M. Sudowski, J. Łukasiak, J. Gajownik czy M. Jaśkiewicz, którego pozyskaniem zainteresowany był trener Hutnika - J. Paśnik. Więcej informacji na temat kadry i przygotowań do rundy jesiennej już niebawem.