III THPN: podsumowanie 5. kolejki spotkań

Wyniki piątej kolejki spotkań w III Turnieju Halowej Piłki Nożnej sprawiły, że doszło do dosyć istotnych zmian w układzie drugiej grupy. Zmienił się lider lecz różnice punktowe pomiędzy pierwszymi trzema drużynami są na tyle małe, że każda z nich w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do półfinałów. W grupie pierwszej czołówka nie uległa zmianie, jednak porażka lidera sprawiła, że już po niedzielnych spotkaniach VI kolejki, może on spaść na drugie miejsce, a mając przed sobą w kolejnych rundach mecz z wiceliderem, opuścić strefę promowaną awansem.

Bez wątpienia najciekawszym meczem w dniu wczorajszym był pojedynek lidera grupy II - Roztentegowywaczy z zajmującą drugą lokatę drużyną Są Gorsi. Pomimo tego, że obie ekipy miały sporo okazji bramkowych, to na pierwsze trafienie przyszło kibicom czekać aż 8 minut. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Piotr Mądry, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niespełna półtorej minuty później jego kolega z drużyny - Marcin Jaśkiewicz, kolejny raz pokonał Łukasza Beczka - broniącego w bramce Roztentegowywaczy - i było już 0:2. Mecz układał się więc podobnie jak tydzień temu, gdy Są Gorsi grali przeciwko Iniemamocnym, z tym, że wtedy pomimo dwubramkowego prowadzenia ostatecznie ponieśli oni porażkę 2:3. Tym razem wydawało się, że zwycięstwa nikt już im nie odbierze. W 13 minucie meczu kontaktowego gola zdobywają jednak Roztentegowywacze po uderzeniu M. Owczarczyka. Upłynęły kolejne 3 minuty i ponownie byliśmy świadkami bramki, który padła po błędzie Pawła Głaska strzegącego bramki „gorszych”. Przy próbie wyprowadzenia piłki spod własnej bramki zagrał on wprost pod nogi Adriana Kocielnika, a ten bez chwili zastanowienia umieścił futbolówkę w siatce. Na tablicy wyników widniał remis 2:2. W końcowych fragmentach spotkania obie strony mogły jeszcze zmienić rezultat – przed najlepsza okazją stanął M. Jaśkiewicz – jednak bramki już nie padły i dwie czołowe drużyny II grupy podzieliły się punktami.

Kolejnym ciekawym pojedynkiem w II grupie był mecz Iniemamocnych z Mil-Mar-em. Po pierwszych wyrównanych i bezbramkowych minutach, to Mil-Mar zaczął zyskiwać przewagę i strzelać bramki – głównie po błędach w obronie Iniemamocnych. Dosyć szybko wyszedł on na dwubramkowe prowadzenie i nie zamierzał na tym poprzestawać. Ostatecznie w całym spotkaniu „ochroniarze” strzelili aż 6 bramek, a ich rywale nie byli w stanie odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Dzięki wywalczonym trzem punktom i remisie w spotkaniu Roztentegowywaczy z Są Gorsi, Mil-Mar objął pozycje lidera w II grupie.

W grupie I pauzowała tym razem druga ekipa w tabeli, tj. Old-Boys. Bezpośredni mecz rozegrali natomiast pomiędzy sobą najgroźniejsi rywale oldbojów w walce o awans do półfinałów, tj. OSP Stefanów – aktualny lider i Świt-Rol – który miał na swoim koncie o jedno rozegrane spotkanie mniej. Większość tego meczu była wyrównana, jednak skuteczniejsi okazali się ci drudzy, strzelając „ochotnikom” 4 bramki. Stefanów tylko dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza Świt-Rolu i tym samym przegrał pierwszy mecz w turnieju. Bardzo wyrównany przebieg miało również spotkanie zajmujących ostatnie lokaty w tabeli TMK-Team oraz Belfrów. Zakończyło się ono remisem 3:3 jednak bramek mogło paść dużo więcej. Popis swoich umiejętności dali bramkarze obu drużyn, którzy nie raz ratowali swój zespół przed utratą goli.

Wyniki V kolejki spotkań III Turnieju Halowej Piłki Nożnej
* procenty przedstawiają posiadanie piłki.

Shooter 0:5 Iskra (50%-50%)

Roztentegowywacze 2:2 Są Gorsi (45%-55%)

Iniemamocni 0:6 Mil-Mar (45%-55%)

Bajpol 1:1 Rol-Tys (50%-50%)

VI kolejka spotkań zostanie rozegrana 21 grudnia (niedziela), a zmierzą się w niej: 17:00 Shooter - Iniemamocni, 17:30 - Są Gorsi - Iskra, 18:00 - Roztentegowywacze - Bajpol, 18:30 - Szafir - TMK-Team, 19:00 - Drink-Team - Old-Boys, 19:30 - Mil-Mar - Rol-Tys, 20:00 - Świt-Rol - Belfry, OSP Stefanów - termin wolny