Debiuty bramkowe w drużynie seniorów, przełamanie w meczach wyjazdowych

Po dłuższym okresie mało udanych występów i serii porażek naszej drużyny w rozgrywkach ligowych, w ostatnich tygodniach sytuacja ta zaczęła się poprawiać. Poza korzystnymi wynikami jakie udało się osiągnąć w meczach z Kolektywem Oleśnica oraz Podlasiem II Sokołów Podlaski, warto wspomnieć o kilku ciekawostkach związanych z tymi wydarzeniami.

W meczu 11. kolejki spotkań, w którym nasza drużyna pokonała 7:3 Kolektyw Oleśnica, w bramce Sępa zadebiutował Mateusz Bryl, zastępując w drugiej połowie na tej pozycji Patryka Seroczyńskiego. Mateusz rozegrał także całe spotkanie w minioną niedzielę przeciwko Podlasiu II Sokołów Podlaski, zachowując ponownie czyste konto.
* Aktualizacja: Mateusz zadebiutował jednak w meczu 6. kolejki spotkań przeciwko drużynie ŁDK Łosice i spędził wtedy na boisku 21 minut :)

Mecz z Kolektywem był także istotny dla naszych dwóch młodzieżowców Huberta Króla i Szymona Kryczki. Obaj piłkarze właśnie wtedy odnotowali swoje pierwsze gole w oficjalnych meczach ligowych drużyny seniorów. Mamy nadzieję, że niebawem będą mogli pochwalić się kolejnymi trafieniami.

Wyjazdowa wygrana 0:2 z Podlasiem II Sokołów Podlaski była możliwa w dużym stopniu dzięki dwóm golom zdobytym przez Kubę Gałkowskiego. Były to kolejno dziewiąte i dziesiąte trafienie naszego pomocnika w tym sezonie i jest on obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Sępa. Kuba plasuje się obecnie także w czołówce najskuteczniejszych piłkarzy całej ligi.

Mecz 12. kolejki spotkań przeciwko drużynie rezerw Podlasia był pierwszym w tym sezonie, w którym nasza drużyna nie straciła bramki. Dodatkowo był to także pierwszy mecz jaki udało nam się wygrać na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że niebawem statystyki te zostaną znacznie poprawione :)