PolakNazwisko
CezaryImię
2003-05-30Data urodzenia

Czarek Polak urodził się w Otwocku. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał trenując i grając w młodzieżowych drużynach Sępa Żelechów, między innymi u trenera Tomasza Gugały. Po pierwszych latach spędzonych w Żelechowie zdecydował się przejść do Wilgi Garwolin, by po roku zasilić szeregi Escoli Varsovia. Tam grając na pozycji pomocnika lub napastnika występował między innymi w Centralnej Lidze Juniorów U-18 oraz razem z zespołem seniorów w IV lidze. W sierpniu 2021 roku został wypożyczony do występującego w II lidze Motoru Lublin, w którym spędził cały sezon, grając jako lewy obrońca. Po powrocie z wypożyczenia ponownie opuścił klub Escoli, by związać się kontraktem z drugoligową Garbarnią Kraków, gdzie grał przez cały sezon 2022/23. W lipcu 2023 roku Czarek zdecydował się na zmianę klubu i podpisał dwuletni kontrakt z Kotwicą Kołobrzeg (II liga). 

Dużym sukcesem Czarka są występy w reprezentacji Polski U-20. Miał okazję wystąpić przeciwko drużynom takim jak Włochy i Niemcy, a także zdobyć ważną bramkę w meczu z Portugalią.

Oprócz swojej kariery klubowej i reprezentacyjnej, Czarek jest również znany ze swojego skromnego podejścia do życia i sportu. W wywiadach podkreśla znaczenie ciężkiej pracy, poświęcenia i wiary w siebie. Mimo sukcesów na boisku, Czarek pozostaje skromny i wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymuje od trenerów, kolegów z drużyny i rodziny.